Dvouhry 1991

Úvod > Turnaje > Dvouhry 1991

ATPS Cup 1991

Šestého ročníku turnaje v tenisových dvouhrách neregistrovaných hráčů se zúčastnilo 23 hráčů. Tradiční sváteční termín připadl na 4.-7. července. Tři volné dny přispěly k tomu, že turnaj proběhl v časové pohodě. Počasí se vydařilo až moc. Neúměrné horko bylo především v pátek a v neděli, i když při losování (tradičně) pršelo.

V turnaji zvítězil Tomáš Svoboda (Holešov). V turnaji útěchy nenašel přemožitele domácí Jiří Bureš.

Cena útěchy

Do tohoto miniturnaje se mohli přihlásit hráči, kteří prohráli ve svém prvním utkání hlavního turnaje.

J.Bureš
Vypadl v 1. kole s A. Krejčířem ml. (1:6, 2:6). Zvítězil v turnaji útěchy (D. Podhajský 9:3; M. Šenkyřík 6:2, 6:4 a ve finále R. Mlčák vzdal ve 2. setu za stavu 6:1, 5:7).
A. Darebník
Los mu pro 1. kolo dopřál volný los. Dále mu už štěstí tolik nepřálo. V. Hrabal byl nad jeho síly (1:6, 1:6). Své právo startu v turnaji útěchy přenechal synovi.
T. Dvorník
Postoupil do 2. kola bez boje. Ve druhém kole porazil R. Podolu 6:1, 6:2. Ve čtvrtfinále prohrál po tuhém boji s L. Ševčíkem 4:6, 6:3, 3:6.
A. Hrudík
Po přímém postupu do 2. kola ve 3. kole porazil P. Vašíka 6:4 a 6:2. Ve čtvrtfinále prohrál s T. Svobodou 3:6, 1:6.
R. Mlčák
V 1. kole po poledním dramatu prohrál s J. Tomaňou 6:3, 0:6, 2:6. V útěše porazil J. Dvorníka 9:6, M. Darebníka 6:2, 6:4. Ve finále útěchy vzdal ve 3. setu J. Burešovi.
D. Podhajský
V 1. kole měl velmi nepříznivý los - prohrál s pozdějším vítězem T. Svobodou. Hlavně v 1. setu podal velmi dobrý výkon a neproměnil mnoho breakballů. Ale i tak prohrál 4:6, 1:6. V "útěše" prohrál po slabším výkonu s J. Burešem 3:9.
P. Revák
Prohrál v 1. kole s P. Vašíkem (4:6, 2:6). V soutěži útěchy značně zmožený oslavou svého fantastického výkonu nestačil na M. Darebníka (5:9).
M. Šenkyřík
Nepřešel v prvním kole přes mladého R. Vašuta (2:6, 2:6). V útěše si poradil s J. Ševčíkem 9:5. Vzápětí podlehl ve velkém vedru J. Burešovi 2:6 a 4:6.
L. Ševčík
Nasazený jako č. 3 postoupil přímo do 2. kola, kde velmi těsně porazil R. Vašuta 4:6, 6:2, 7:6. Ve 3. kole opět těsně přehrál T. Dvorníka (6:4, 3:6, 6:3). V semifinále porazil překvapení turnaje R. Večerku 5:7, 6:1, 6:1. Ve svém třetím nedělním zápase podlehl ve finále T. Svobodovi 3:6, 1:6.