Dvouhry 1996

Úvod > Turnaje > Dvouhry 1996

ATPS Cup 1996

Letošního 11. ročníku turnaje v tenisových dvouhrách neregistrovaných hráčů se zúčastnilo 27 hráčů. Tradiční "sváteční" termín letos připadl na 4.-7. července.

Logo turnaje

V turnaji zvítězil domácí hráč David Podhajský. V turnaji útěchy nenašel přemožitele domácí J. Bureš.

Finále

D. Podhajský (3.)66
R. Malošík (4.)22

Hlavní soutěž

V současnosti nemám k dispozici původního "pavouka". Proto je zde k dispozici turnajový pavouk, kterého jsem sestavil podle dostupných dokumentů (rozlosování, zapsané nekompletní výsledky utkání atd.).

čtvrtfinálesemifinálefinálevítěz
K. Malošík K. Malošík
P. Dostál 7-6, 7-6 D. Podhajský (4.)
R. Podola D. Podhajský (4.) 6-4, 4-6, 4-6
D. Podhajský (4.) 6-7, 3-6   D. Podhajský (4.)
R. Malošík (3.) R. Malošík (3.)   6-2, 6-2
J. Glozyga 6-2, 6-2 R. Malošík (3.)
V. Ziegelbauer L. Ševčík (2.) 6-1, 6-3
L. Ševčík (2.) 1-6, 3-6

Dokument PDF Turnajový pavouk dvouher 1996 (65 kB)

Cena útěchy

Do tohoto miniturnaje se mohou přihlásit hráči, kteří prohráli ve svém prvním utkání hlavního turnaje.

Jak se dařilo domácím hráčům?

J.Bureš - zvítězil v turnaji útěchy (M. Daněk (Holešov) 6:2, 7:6). V prvním kole hlavního turnaje prohrál s E. Chudárkem 4:6, 6:7.

R. Holas - prohrál v 1. kole s J. Glozygou 3:6, 1:6. Do útěchy nenastoupil.

A. Hrudík - vypadl již ve svém prvním zápase (2. kolo s K. Malošíkem: 3:6, 6:3, 2:6).

R. Mlčák - v 1. kole přešel přes V. Pospíšila (6:2, 6:0); ve 2. kole nestačil na D. Podhajského (2:6, 6:3, 2:6).

D. Podhajský - zvítězil v celém turnaji (1. kolo volný los; 2. kolo R. Mlčák 6:2, 3:6, 6:2, čtvrtfinále R. Podola 7:6, 6:3; semifinále K. Malošík 4:6, 6:4, 6:4; finále: R. Malošík 6:2, 6:2).

P. Revák - prohrál v 1. kole s V. Hejčem (1:6, 2:6). V soutěži útěchy podlehl zeťákovi Komárkovi 5:6.

M. Šenkyřík - v prvním kole prohrál s V. Ziegelbauerem ("... v 7 hodin, to už budu ožralý..." - M. Šenkyřík v souvislosti s časovým plánem utkání)

L. Ševčík - v semifinále prohrál s R. Malošíkem 6:1, 6:3. Před tím porazil J. Hrudíka a V. Ziegelbauera (6:1, 6:3).

O dalších "domácích" nemám nyní k dispozici žádné záznamy.

Zprávy z tisku

Zprávy, které byly otištěny v Týdeníku kroměřížska:

POZVÁNKA NA TENIS

Tenisový klub v Jankovicích pořádá již 11. ročník pravidelného turnaje neregistrovaných hráčů v tenisových dvouhrách. Turnaj se uskuteční ve dnech 4. až 7. července 1996. Losování proběhne ve čtvrtek, 4. července od 17 hodin v areálu tenisového kurtu v Jankovicích. Přihlásit se předem je možné na holešovských telefonních číslech 233 23 (Ing. Bureš) a 211 47 (Ing. Hrudík) v odpoledních hodinách.

Pořadatelé srdečně zvou všechny přátelé bílého sportu.

Zpráva o turnaji

Tenis v Jankovicích

Ve dnech 4. až 7. července 1996 proběhl v Jankovicích již 11. ročník tenisového turnaje neregistrovaných hráčů ve dvouhrách o "Pohár obecního úřadu Jankovice". V turnajovém pavouku se po čtvrtečním losování objevilo 27 jmen hráčů z blízkého i širokého okolí. V těžší horní polovině pavouka našel přemožitele již v 1. zápase loňský finalista Ing. A. Hrudík. V nedělním finále potvrdil svou letošní dobrou formu D. Podhajský, který po necelé hodině zdolal R. Malošíka. Za podporu při pořádání turnaje organizátoři děkují Obecnímu zastupitelstvu v Jankovicích a také všem divákům, kteří se přišli podívat na tenis do Jankovic.
Z výsledků - semifinále: D. Podhajský (Holešov)-K. Malošík (Hulín) 4:6, 6:4, 6:4, R. Malošík (Hulín)-L. Ševčík (Holešov) 6:1, 6:3. Finále: D. Podhajský (3.)-R. Malošík (4.) 6:2, 6:2. Finále "útěchy": J. Bureš (Holešov)-M. Daněk (Holešov) 6:2, 7:6

Přiznávám, že si nejsem jistý, zda byly zprávy otištěny tak, jak je zde uvedeno. Výše uvedené texty jsou vybrány z dopisů, které byly odeslány do Týdeníku kroměřížska. Dále byla oslovena i regionální zlínská rádia.