Dvouhry 2003

Úvod > Turnaje > Dvouhry 2003

ATPS Cup 2003

18. ročník turnaje ve dvouhrách neregistrovaných hráčů.

Turnaj ve dvouhrách se uskutečnil ve svátečním červencovém víkendu (4. - 6. 7. 2003). Tradičně se hrálo o putovní Pohár rady místního zastupitelstva. Vítěz dále obdržel menší pohár (sošku tenisty s textem 1. místo O pohár starosty obce Jankovice 2003) a poražený finalista tác s vyrytým textem Finále dvouhry O pohár starosty obce 2003.

Losování

Losování bylo v pátek 4. července 2003 v 17.00 v areálu tenisového kurtu v Jankovicích.

Startovné

Pro turnaj bylo stanoveno startovné ve výši 100 Kč.

Nedělní program

14.00 Finále turnaje útěchy: P. Daněk - E. Dvořák 3-6, 2-6

16.00 Finále turnaje: A. Hrudík - M. Daněk 6-3, 6-3. Domácí Antonín Hrudík obhájil loňské vítězství nad předloňským vítězem.

Průběh turnaje

K pátečnímu losování se přihlásilo 14 hráčů. Počasí nám přálo, i když první dva dny trvalo polojasné počasí přerušované přeháňkami. V sobotu byla teplota dokonce něco málo nad 16 °C. Kvalita hřiště byla právě díky přeháňkám dobrá. Dlouhotrvající sucho přispělo k tomu, že po dešti kurt rychle vysychal.

Na rozdíl od loňského roku nebyla zaznamenána žádná překvapení. Tento rok byl sváteční víkend pouze dvoudenní. Panovaly určité obavy, jestli se vše stihne odehrát. Los nám přál a nestalo se, aby na sebe v úvodních kolech narazili hráči podobné herní úrovně. Po celou dobu turnaje byl odehrán jediný třísetový zápas (1. : Edler - Bureš: 6-7, 6-1, 6-1). Na neděli pak zbyly dvě semifinále a obě finále.

Vítězem turnaje se počtvrté stal domácí A. Hrudík. V pohledném utkání trpělivou hrou porazil v Jankovicích hrajícího holešovského Michala Daňka dvakrát 6-3. Ceny finalistům předal starosta obce Jankovice p. Kučera. Děkujeme místnímu zastupitelstvu obce za trvalou podporu, kterou mnoho let poskytuje našemu tenisovému klubu.

Cena útěchy

Do losování se přihlásilo 6 poražených z 1. kola. Pro první kolo byly vylosovány 2 skupiny po 3 hráčích, ve kterých se hrálo na jeden vítězný set. Vítězové skupin se utkali v nedělním finále. V utkání dvou holešovských zvítězil E. Dvořák nad domácím P. Daňkem 6-3, 6-2.

Jak se dařilo domácím hráčům

J. Bureš
v prvním utkání prohrál s Pavlem Edlerem v jediném třísetovém utkání turnaje 6-7, 6-1, 6-1. Téměř celé utkání provázel vytrvalý déšť. V útěše prohrál ve skupině A s Petrem Daňkem 6-7 a ke druhému utkání skupiny proti M. Darebníkovi už nenastoupil - nebylo o co hrát.
M. Daněk
oproti loňsku, kdy jako obhájce vítězství prohrál hned na začátku, tentokrát potvrdil svou kvalitu a postoupil až do finále. Postupně porazil M. Darebníka (6-0, 6-0), nepříjemného žopského Hoffmana (6-3, 6-4) a dobrého Z. Matelu (6-0, 6-1). Ve finále ale nestačil na trpělivou hru A. Hrudíka (3-6, 3-6).
P. Daněk
Petr opět prohrál v prvním kole se Zdeňkem Matelou 2-6, 2-6. V soutěži útěchy postoupil ze skupiny (porazil J. Bureše a M. Darebníka) a ve finále prohrál s Edou Dvořákem 3-6, 2-6.
M. Darebník
prohrál v 1. kole s finalistou M. Daňkem dvakrát 0-6. V útěše prohrál s P. Daňkem.
P. Edler
v promočeném prvním kole přehrál J. Bureše 6-7, 6-1, 6-1. Ve druhém kole ale nestačil na šampiona A. Hrudíka (2-6, 4-6).
A. Hrudík
obhájce loňského prvenství nezaváhal. Turnajem prošel celkem s přehledem. V prvním kole měl jako 1. nasazený volný los. Pak postupně porazil P. Edlera (6-2, 6-4), v semifinále L. Ševčíka (7-5, 6-4) a ve finále trpělivou hrou Michala Daňka 6-3, 6-3. Stal se tak se 4 tituly nejúspěšnějším hráčem 18 leté historie turnaje.
P. Revák
do turnaje přihlásil přerovského A. Doupala, který mu byl také losem přisouzen do prvního kola. Prohrál 3-6, 2-6. V útěše neprošel přes minitabulku 1. kola.
M. Šenkyřík
v prvním kole Milan přehrál holešovského Mrázka 6-2, 6-3. Ve 2. kole ale už nestačil na Luďu Ševčíka (0-6, 2-6). Nepomohl mu ani krátký déšť.
L. Ševčík
dostal se až do semifinále: 1. kolo a 1. zápas turnaje: E. Dvořák 6-1, 6-1. 2. kolo: Milan Šenkyřík 6-0, 6-2. Semifinále: A. Hrudík 5-7, 4-6.