Dvouhry 2006

Úvod > Turnaje > Dvouhry 2006

Pohár starostky obce 2006

Dvacátý jubilejní ročník turnaje ve dvouhrách neregistrovaných hráčů.

Turnaj ve dvouhrách proběhl o prodlouženém svátečním červencovém víkendu (5.-9. 7. 2006). Hrálo se o putovní Pohár starostky obce.

Losování a startovné

Losovalo se v úterý 4. července 2006 od 18.00 v areálu tenisového kurtu v Jankovicích. Pro turnaj bylo stanoveno startovné ve výši 100 Kč.

Průběh turnaje

K sobotnímu losování se přihlásilo 24 hráčů do hlavní soutěže a 6 mladých tenistů do turnaje mladých do 15 let. Jako číslo jedna byl nasazen obhájce turnajového vítězství A. Hrudík. Dvojkou byl určen  loňský finalista M. Daněk. Třetí a čtvrtý nasazený byl určen losem mezi Z. Matelou a B. Klůjem.

Milan Šenkyřík smečuje

Semifinále

V prvním semifinále porazil druhý nasazený Michal Daněk ve dvou setech Broňu Klůje 6-3 a 6-4. Ve druhém podvečerním semifinále měl Tonda Hrudík vítězství nad Zdeňkem Matelou na dosah. Ve třetím setu nejprve Zdeněk odvrátil za nepříznivého stavu 2:5 první mečbol prasetem. V následující hře Tonda smečoval za stavu 40:15 do plotu.

Finále

Finálové utkání mezi Zdeňkem Matelou (3./4.) a Michalem Daňkem (2.) mělo zpočátku až příliš jednoznačný průběh. Zdeněk se ujal vedení 6:1 a 5:0. Potom se utkání zdramatizovalo. Michal srovnal stav druhého setu na 5:5. Víc se mu ale uhrát nepodařilo.

Ve finále 20. ročníku turnaje neregistrovaných hráčů v tenisových dvouhrách o pohár starostky Jankovic zvítězil po setech 6:1 a 7:5 Zdeněk Matela (Jankovice) nad Michalem Daňkem (Holešov).

Naše poděkování patří všem sponzorům, kteří věnovali do turnaje věcné ceny a především místnímu zastupitelstvu za trvalou podporu tenisu a za hodnotné ceny.

Turnajový pavouk

Do hlavního turnaje se přihlásilo solidních 24 hráčů. Jako číslo 1 byl nasazen obhájce loňského vítězství domácí A. Hrudík. Druhým nasazeným byl loňský finalista M. Daněk.

Cena útěchy

Do turnaje o cenu útěchy se hlásí hráči, kteří prohráli ve svém prvním utkání.

V předkole vzdal Pavel Edler za příznivého stavu 6-0, 2-0 P. Revákovi.

Loňskou finálovou účast přetavil Eda Dvořák ve vítězství 6:2, 6:0 nad M. Jadrníčkem.