Dvouhry 1992

Úvod > Turnaje > Dvouhry 1992

ATPS Cup 1992

Již 7. ročníku turnaje v tenisových dvouhrách se letos účastnilo (bylo přihlášeno) 28 neregistrovaných hráčů - pouhá 4 místa zůstala v pavouku pro 32 hráčů prázdná. Tento tradiční turnaj tak opět prokázal svou životaschopnost a opodstatnění svého pořádání.

Vítězem se stal, možná i trochu překvapivě, mladý R. Vašut ze Žop. Jeho vítězství bylo zcela zasloužené. Vždyť porazil takové kvalitní hráče jako jsou bezesporu V. Hrabal, A. Hrudík (i když velmi těsně) a ve finále to byl E. Tuček.

R. Vašut636
E. Tuček263

Jak hráli "domácí"?

"Domácí" hráči zasáhli do bojů v 5kolovém pavouku takto:

A. Darebník
Nepřežil 1. kolo, ve kterém prohrál 0:6, 1:6 se semifinalistou T. Svobodou (1.).
J. Dvorník
Nestačil na mnohem staršího R. Večerku a prohrál 2 × 6:1.
P. Revák
postoupil přímo do 2. kola (T. Nidecký k zápasu nenastoupil), kde však prohrál s M. Hejníkem 1:6 a 2:6.
J. Bureš
V prvním kole porazil nepřesně hrajícího J. Hrudíka (6:0, 6:3). Ve druhém kole však byl "pomstěn" A. Hrudíkem a prohrál po boji 7:6, 1:6 a 3:6.
R. Holas
Prohrál v 1. kole s A. Hrudíkem 1:6, 2:6.
A. Hrudík (1.)
V úvodním zápase smetl R. Holase 6:1, 6:2. Ve druhém kole s menšími problémy porazil J. Bureše 6:7, 6:1, 6:3. Ve čtvrtfinále prohrál v nervózním utkání s R. Vašutem 5:7, 6:7.
R. Mlčák (3.)
V 1. kole vymazal M. Straku 2×6:1. Ve druhém kole ale odešel poražen zkušeným E. Tučkem 2:6, 4:6.
M. Šenkyřík
Prošel přímo do 2. kola kde nestačil na M. Zavadila a vzdal za stavu 1:6, 1:0.
D. Podhajský
Nastoupil až do druhého kola (v 1. kole měl volný los) a po 3 setech porazil druhého nasazeného L. Ševčíka 2:6, 6:2, 7:5. Ve třetím kole, ve snad nejdramatičtějším utkání, porazil za deště J. Vašuta 5:7, 7:6 a 6:4. V semifinále už ale nestačil na E. Tučka a prohrál opět ve 3 setech 6:3, 5:7 a 0:6.
L. Ševčík (2.)
V prvním kole porazil "žáčka" R. Filipina 6:0 a 6:1. Ve 2. kole možná trochu překvapivě nestačil na běhavého D. Podhajského a odešel poražen 6:2, 2:6, 5:7.

Z tisku

Přepis článku z Týdeníku kroměřížska:

Pozvánka na tenis

Ve dnech 3.-6. července 1992 se uskuteční v Jankovicích tradiční turnaj neregistrovaných hráčů v tenisových dvouhrách. Losování proběhne v pátek, 3. července v 17.00.

Pořadatelé srdečně zvou všechny hráče a příznivce bílého sportu.